כל מה (שכנראה) לא ידעתם על אינסטלציה

בעיקרון, אינסטלציה אינו נחשב למקצוע זוהר במיוחד. מדובר בעבודה פיזית מאומצת שלא מתאימה לכל אחד ופעמים רבות מלכלכים בה את הידיים, פשוטו כמשמעו. יחד עם זאת, מדובר בעבודה שיכולה להיות די מתגמלת וזאת משום השעות לא שגרתיות שהיא מתבצעת בהן, העובדה כי מדובר בתיקונים מורכבים ועוד. אז מה בכל זאת הופך את התחום של אינסטלציה לכל כך מיוחד? על כך נענה מיד.

אינסטלציה דורשת השכרה מיוחדת

אם הזעקתם פעם שירות של ביובית לפתיחת סתימות או אינסטלטור, יכול להיות שהוא הצליח לתקן תוך כמה דקות בעיה שהעיבה עליכם ממש. לצד תחושת ההקלה, יש אנשים שנדמה להם שהעלות של הביקור והתיקון לא מצדיקים את העבודה שעשה האינסטלטור ולכן יש להבין משהו חשוב: אינסטלציה היא מקצוע לכל דבר והיא דורשת הכשרה מקצועית קודמת. לימודי אינסטלציה ומערכות מים הם קורס של חצי שנה לפחות, במהלכו לומד האינסטלטור לתקן במהירות וביעילות בעיות מורכבות שפוגעות באיכות החיים. אם הבעיה הייתה כל כך פשוטה, סביר להניח שהייתם מצליחים לתקן אותה בעצמכם ולא לקרוא לאיש מקצוע. כשמדובר בבעיות ודחופות יותר, בכלל אין דילמה וברור שמי שמתקן אותן צריך להיות מומחה לעניין. לכן כדאי לכבד את המחיר שגובה האינסטלטור ולהבין שלא תמיד הזמן הוא הפונקציה היחידה בעבודתו ואתם משלמים גם עבור הידע והניסיון שלו.

טיפול באינסטלציה הביתית

יחד עם זאת רצוי לבצע סקר שוק מקדים

אם אתם גרים בעיר מסויימת,נגיד חולון , מומלץ לחפש בעיקר אינסטלטור בחולון או בקרבת מקום, במקביל לכל האמור לעיל, מומלץ מאוד לבצע סקר שוק ולברר את המחירים של כמה מומחי אינסטלציה לפני שאתם מזעיקים אחד. גם אם מדובר בבעיה בהולה (הצפה למשל, ולא סתם ברז מטפטף), רצוי לברר לכל הפחות טווח מחירים צפוי, עלמנת שתוכלו לבחור אינסטלטור גם לפי התקציב שעומד לרשותכם וכדי שלא יהיו הפתעות עם המחיר ברגע האחרון. בדרך כלל, מחירים של שירותי אינסטלציה הם יחסית דומים מאיש מקצוע אחד למשנהו אבל כדי שלא תפלו על מישהו יקרן במיוחד, או לחילופין שהמחירים שלו נמוכים בצורה מחשידה ועלולים להעיד על חוסר מקצועיות, תמיד כדאי לברר את התעריף מראש. עוד כדאי לברר הוא מהו התעריף עבור כל פעולה. יש אנשי אינסטלציה שיגבו על הביקור והתיקון בנפרד ויש כאלו שיגלמו את המחיר ביחד. בנוסף, כדאי לברר אם יש אחריות על העבודה, אם המחירים הנאמרים לכם כוללים מע"מ ועוד כל דבר שנראה לכם שחשוב לדעת לפני שהאינסטלטור מצלצל אצלכם בדלת.

האם כל אחד יכול לעסוק בתחום של אינסטלציה?

בעיקרון המקצוע של אינסטלציה לא מוגבל לגברים בלבד. מדובר אמנם בעבודה פיזית, אך גם רוב הנשים מסוגלות לבצע אותה ואת היכולות הטכניות בוודאי שכל אחד יכול ללמוד. ובכל זאת, אינסטלציה נתפסת כמקצוע גברי ולכן רוב הסיכויים הם שלא תמצאו אינסטלטורית, אם כי הן קיימות כאמור.

אינסטלטורים מומחים בחולון